DJ Valter Parve - ME Agentuur

DJ Valter Parve

01.03.2018

Minu isa Artur Parve Tihemetsast oli eluaegne külakapelli pillimees ja kandlemeister, meie kodus toimunud proovidest jäi meelde palju viise ning laulusõnu. Ise puhusin K-Nõmme Keskkooli tantsuorkestris trompetit, hiljem laulsin TAM’is, Pärnu segakooris Endla ja praegu – EÕM’i klubist pungunud Lauluvelledes.
2011. aaastal tekkis huvi taas kasutusele võtta seni tolmu kogunud plaadimängija, siis hakkas lisanduma nii uuemat tehnikat kui ka vinüül- ja šellakplaate ning tänaseks on mu kogus pisut üle 3000 plaadi, sh näiteks on esindatud 76 maa või rahva muusika, 87 dirigenti oma orkestritega, La Paloma 52 erinevat esitlust, 18ne muusikariista tutvustused jne. Hiljuti soetatud Yamaha tehnika (2x100W) lubab pakkuda kuulamisrõõmu ka õue tingimustes.
Olen püüdnud jagada seda tunnet, mida muusika mulle pakub ja nii on tänaseks kirjas juba üle saja „kodust väljas“ plaadikeerutamise – sh näiteks Hiiumaal Mihkli talumuuseumis või Pärnu ööturu avamisel. Erilist rõõmu teevad kantri- ja bluusistiilis muusika ning muidugi ka swing ja just seda viimast olen püüdnud kuulajatele pakkuda kolmel viimasel Augustiunetusel. Tunnen suurt huvi välismaal eestlaste poolt loodud ja salvestatud lugude vastu ning need ongi viimasel ajal enim esitamist leidnud. Tähistanud oleme ka Miliza Korjuse, Strausside, Artur Rinne jt juubeleid ning näiteks 2018a. detsembris saab täis 100 aastat ajast, kui Pärnus sündis laulumees Harjo Tari ja selgi puhul võiks kokku tulla. Eelmise aasta märtsis otsisin oma kogust üles sada lugu, millel pealkirjas naise nimi ja siis tegin nende abil üsna mitu soovikontserti. Jne – võimalusi erinevateks kombinatsioonideks on palju.
Vanal kombel salvestatud muusika teeb maailmas võidukäiku ja selle üheks märgiks on alates 2008st aastast aprillikuus toimuv plaadipoe päev (www.recordstoreday.com ), Pärnus oleme viidatud sündmust püüdnud kolmel eelmisel aastal ära märkida nn vinüülipidudega ning see komme võiks kestma jääda.
Ühest vastust küsimusele „Milleks see kõik?“ ju polegi ja ehk ei peagi püüdma elu lahti seletada, muusika on üks võimalusi olla omaette või tulla kokku, nautida nukrust või rõõmu või rütme.

KÜSI PAKKUMIST 👉SIIT:

 

 

 

 

 

Category: